Futurama: The Game

„Dalšia dobre odvedená práca za nami“

Obrázok Obal Pred časom (konkrétne 14.8.2003) sa na konzoli PS2 objavil titul menom Futurama, ktorý je ve Velkej Británii známy ako Futurama: The Game. V následujúcom článku som sa pokúsil o objektívne zhodnotenie všetkých kladov i záporov, ak ste nedočkaví, alebo nemáte radi prekvapenia pozrite sa na hodnotenie už teraz... a ak chcete vedieť prečo je práve také aké je, tak čítajte ďalej.Obrázok HRA Príběh:
V príbehu Futurama The Game (ďalej už len FTG) nejde o nič menšieho, ako je záchrana celého sveta pred Maminkou, ktorá kúpi spoločnost Planet Express, čím sa stává majoritným vlastníkom Zeme (51%), a jej obyvateľov okamžite uvrhne do otroctva a diktatúry. Je len na našich starých známych hrdinoch, aby si s tímto problémom poradili. Prvá misia prebieha v štýle: „Pre chôdzu dopredu stlačte šípku vpred“. Po absolvovaní tohto extrémne nudného levelu, by ste mali byť schopní FTG obstojne ovládať. Behom hry se dostanete do kože Frye, Bendera, Leely, aj Dr. Zoidberga; pričom každý z hrdinov má rozdielne útoky.Zdá sa vám príbeh infantilný? Nedáva vám žiadny zmysel? Neplačte, to asi nikomu…

Obrázok HRA Grafika:
Toto je naozaj najspornejšia časť celej hry - grafika vyzerá na televíznej obrazovke naozaj úchvatne – to však len do tej doby, kým sa na obrazovke objavia animované scény, ktoré posúvajú príbeh ďalej, zrazu z postáv zmiznú tiene (sprevádzané trhnutím) a všetko začne pôsobiť nejak divne kvôli absencii cell-shaderov (komiksové tiene). A to ešte neberiem do úvahy, že 1/3 postáv sa naozaj nepodobá svojim kresleným kolegom. Jediná vec ktorá by vás ale naozaj mala prinútiť vyvrátiť včerajšiu večeru je kamera – niečo tak strašné som ešte nevidel (klamem - videl)!!! Vonku je to ešte v pohode, ale akonáhle vkročíte do vnútorných priestorov začína peklo. Kamera si proste a jednoducho začne robiť čo chce. Od jednoduchého zadrhávania o steny, cez prerážania si cesty nepriehladnými objektami, až po situácie, keď sa kamera vydá vlastnou cestou nezávisle na postave – a to je práve ta situácia, keď už 3. joypad vypovedá službu, pretože s ním nešťastný hráč, ktorý hrá túto hru snáď po 50 raz, hodil tak silno o mladšieho súroďenca, že výsledný tlak na vnútorný plast vytvoril podmienky, ktoré znemožnili nebohému ovládaču ďalej fungovať.Obrázok HRA Zvuk:
Tejto časti hry prakticky není čo vytýkať, všetci hrdinovia sú nadabovaní hlasmi, ktoré všetci velmi dobre poznáme a to všetko je sprevádzané príjemnou hudbou, kterú poznáme zo seriálu. Až na malé problémy pri 5.1 zvuku, som nezaznamenal akúľvek chybu.Obrázok HRA Hrateľnost:
Aj keď sa z toho čo som pred momentem napísal môže zdať, že se jedná o úplný prepadák, tak v tejto časti vás vyvediem z omylu, hra je naozaj chytlavá pretože herný systém je podobný tomu, ktorý je už osvedčený z hry Crash Bandicoot od studia Naughty Dog. Pokud ste sa s touto hrou ešte nestretli tak vám budú užitočné následujúce informácie:

„Ide o arkádovú skákačku, v ktorej si vylepšujete svoje skóre zbieráním rôzných vecičiek, ktoré vám môžu napríklad pridať životy, či dočasne poskytnúť takmer božské schopnosti rovako ako zabíjaním protivníkov, ktorí sú dostatočne hlúpi na to, aby sa vám postavili do cesty“

Väčšina hry je zábavná, ale niekedy sa vyskytnú naozaj hluché miesta, pri ktorých sa poriadne nazlostíte (ale je kľudne možné, že to bolo spôsobené mojou vlastnou neschopnosťou).Obrázok HRA Prečo?
Pýtate sa prečo by ste mali vytiahnuť po pol roku našlapané Grand Turismo zo svojej konzoly a strčiť tam práve FTG? Môžem povedať, že dôvodov skutočne nie je veľa, minimálne si však skrátite čakanie na nové série Futuramy a vypočujete si Fryovo: „There are monsters!!! Everywhere!!!“ Aj keď sa na hre podielal samotný Matt Groening tak hra nedopadla zrovna dobre, o čom okrem iného svedčí aj hodnotenie, ktoré je mimochodom nejvyššie, aké kedy táto hra od kohokoľvek dostala.Obrázok HRA


verdikt: 68%

napísal: Dier170